srovnaní webhostingů / Jak nainstalovat WordPress u WEDOS

Jak nainstalovat WordPress u WEDOS

Instalace WordPressu je u Wedos otázka několika málo kliknutí. Pokud webhosting u Wedosu ještě nemáte, můžete ho nyní objednat s 50% slevou. Wedos nabízí ve správě webhostingu instalátor všech známých CMS systémů. Po přihlášení do administrace Wedos.cz vyberte v menu webhosting a v seznamu hostingů si rozklikněte webhosting, na který chcete WordPress instalovat. V detailu hostingu v levém vertikálním menu najdete položku „Instalátor aplikací“.

V instalátoru aplikací je  v nabídce více CMS systémů, jmenovitě – TYPO3, WordPress, ImpressPages, Joomla, Nette. Za zmínku stojí také snadná instalace PrestaShopu a fotogalerie Piwigo. Zvolte tedy WordPress.

Další krok

Následuje formulář, kde si zvolíte jazyk instalace, uživatelské jméno – zde silně doporučujeme změnit admin na něco jiného, což je prvním krokem k zabezpečení instalace WordPressu před útoky SPAM botů. Heslo je třeba zvolit dle požadavků Wedos, které jsou náročnější než samotný WordPress – lze později změnit.

V dalším kroku volíte cíl instalace. Pokud chcete WP instalovat na subdoménu (neco.domena.cz), vepiště před kořenové jméno domény požadovanou subdoménu. Stejně tak je možné WordPress umístit do nějakého adresáře (domena.cz/adresar). Pro stadardní instalaci klikněte jen na pokračovat.

Následuje souhrn objednávky instalace (instalace je ZDARMA), který potvrdíte „zahájit instalaci“.  WordPress se následně nainstaluje a budete o tom informováni e-mailem, který jste zvolili pro přihlášení.

Tímto je instalace u konce. Wedos sám vytvoří potřebné databáze, vyplní wp-config.php a vše nastaví za vás. Na vás už je jen výběr šablony a vhodných pluginů a můžete volně publikovat.
Stejně tak snadno lze instalovat i jiné CMS z nabídky.